Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Biadaczu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start DKE DYSKUSYJNY KLUB EDUKACYJNY

DKE

Email Drukuj PDF

DYSKUSYJNY KLUB EDUKACYJNY

DKE to część ogólnopolskiej kampanii pt. „Ja czytam!” zorganizowanej przez Wydawnictwo Operon.Honorowy patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Naszym celem jest propagowanie czytelnictwa w środowisku lokalnym. Chcemy sprawić, żeby czytanie stało się modne i nie było przymusem, lecz przyjemnością. Pragniemy nietypowych spotkań czytelniczych, podczas których będziemy dyskutować oraz popijać gorącą czekoladę. W ramach akcji przez cały miesiąc o 12:00 będziemy chodzić do innych klas, żeby poczytać uczniom i nauczycielom fragment wybranej przez nas książki. Zaczęliśmy od literatury podróżniczej Beaty Pawlikowskiej pt. „Blondynka na Orinoko”, gdyż dzięki niej mogliśmy porozmawiać o wolności i bezpieczeństwie. Kolejną książką będzie poświęcona kulturze romskiej „Zupa z jeża” Magdaleny Kozłowskiej. Swoje działania będziemy publikować na specjalnie utworzonym fanpage’u Facebboka, stronie internetowej gimnazjum i w „Gimzetce”. Więcej o samej akcji można znaleźć na: www.jaczytam.pl

Magdalena Swobodzian


Kamil i Zuzia wprowadzają nas w zasady funkcjonowania Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego.

Poprawiony: wtorek, 30 czerwca 2015 12:46  
Start DKE DYSKUSYJNY KLUB EDUKACYJNY

Jaka jest nasza szkoła

Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Biadaczu to placówka z ogromnym dorobkiem, wspaniałymi osiągnięciami i pięknymi tradycjami. Nasza szkoła to „drugi dom”, gdzie kształci się młodzież. Miejsce, w którym młody człowiek ma okazję do wszechstronnego rozwoju, realizowania talentów, rozwijania zainteresowań i pasji. Jest środowiskiem wdrażającym do samodzielności, odpowiedzialności, współdziałania, uczącym kultury osobistej, poszanowania praw innych ludzi i funkcjonowania w społeczeństwie.

Nasze sukcesy

Chlubą naszego gimnazjum jest zespół Musica Viva. Został założony przez mgr Gabrielę Dworakowską. Uczniowie, należący do grupy muzycznej przyczyniają się do propagowania kultury naszego regionu i nie tylko. Dzięki nim muzyka towarzyszy nam podczas apeli i innych, równie ważnych uroczystości. Ta utalentowana ekipa ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów na skalę krajową. Do zespołu może należeć każdy. Wystarczą dobre chęci.

Więcej...

Gimzetka

Gimzetka funkcjonuje od 2010 roku. Do tej pory udało się wydać dziesięć numerów tego nieregularnego pisma gimnazjalistów. Władze magazynu czuwają nad oprawą graficzną, korektą nadesłanych tekstów oraz wydaniem. Na łamach gazetki szkolnej są realizowane różnorakie konkursy, galerie, ogłoszenia, plakaty, projekty, życzenia, wywiady, artykuły, sprawozdania, dedykacje, recenzje, przepisy i mnóstwo zdjęć.

 

Więcej...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information